בואו להיות חלק מהפרויקט הבא של ישראל

הקמת קבוצת רכישה

בשלב הראשון, חשוב להבין מהי קבוצת הרכישה. זו למעשה בחירה פרטית של יחידים להתאחד יחדיו על מנת לבצע השקעה בקרקע או נכסים בכדי להביא לתשואה מכובדת מאותה ההשקעה. ניתן לראות כי לאורך השנים יותר ויותר אנשים בחרו להקים קבוצת רכישה בעבור פרויקטים של דירות, שטחים מסחריים או נכסים עסקיים כמו משרדים, מחסנים ומבנים אחרים.

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר ההקמה קבוצה זו הוא בעובדה כי רכישת נכס תהיה משתלמת הרבה יותר ומוזלת בעבור האדם היחיד. זאת בנוסף לעובדה כי בעת רכישה בקבוצת רכישה ניתן יהיה לחסוך בעלות של אחת ההוצאות הגבוהות ביותר – המע"מ על שווי הקרקע.

לאילו דברים צריך לשים לב וממה כדאי להיזהר?

התאחדות של אנשים פרטיים לשם ביצוע רכישה של נכס או קרקע הינה בעלת יתרונות רבים ללא ספק, אך זכרו כי חשוב לבצע פעולה זו בזהירות ותוך השקעת תשומת לב רבה לפרטים שונים.

  • ארגון הקבוצה צריך להתבצע בצורה מסודרת ומבוקרת, זאת תוך בדיקה מעמיקה כי כלל היזמים אשר מעוניינים להוות חלק מקבוצת הרכישה, יוכלו לעמוד בהתחייבויות הכלכליות. זאת על מנת להפחית את הסיכון הפיננסי של כל אחד מהמשקיעים ככל הניתן.
  • על מארגן קבוצת הרכישה לוודא כי יש בידיו דוח שמאי מקרקעין אשר כולל הערכה של כלל ההוצאות העתידיות הצפויות לקבוצה בגין העסקה והשבחת הקרקע והנכס עצמו.
  • בכדי לוודא כי הכספים אשר חברי קבוצת הרכישה משקיעים למטרת הפרויקט אכן יגיעו למקום הנכון ולא ייעלמו בדרך, ניתן יהיה להעביר את התשלומים לחשבון נאמנות לטובת חברי הקבוצה אשר ינוהל על ידי נאמן ויהיה מיועד אך ורק לשם כיסוי הוצאות הפרויקט.
  • על מנת להבטיח את התכנון התקין, ניהול הפרויקט והתקדמותו בצורה המיטבית, מומלץ להיעזר בשירותם של יועצים ואנשי מקצוע מנוסים, לרבות קבלני בניה, ארכיטקטים, עורכי דין העוסקים בדיני מקרקעין ועוד, בכדי להבטיח כי תכנונו של הפרויקט יתבצע בצורה היעילה ביותר ולא יתרחשו עיכובים במהלך ביצוע שלבי הפרויקט השונים.

אחד האתגרים הגדולים ביותר בהקמתה של קבוצת רכישה יהיה בהתנהלות הפנימית של הקבוצה. לשם שילוב המשקיעים בצורה המוצלחת ביותר, וודאו מי האנשים העומדים מולכם, מהי דרך הארגון של הקבוצה והאם המארגן הוא בעל הידע והניסיון המספק לשם הקמתו והשלמתו של הפרויקט.

REG – קבוצת הנדל"ן ישראל 9547*

אנו פה בשבילך | בואו להשקיע בעתיד

אתם מוזמנים גם לחייג אלינו: חייגו 9547*

בואו להיות חלק מקבוצת הנדל"ן הבאה של ישראל

אתם מוזמנים גם לחייג אלינו: חייגו 9547*

שיווק לעסקים באינטרנט שיווק לעסקים באינטרנט